Styl
Ranní rosa
Horský klid
Modem
Hobby
 
 
Právě v prodeji


Upravené knižní vydání blogu Asie s fotografiemi. Skvělý dárek, odpočinková literatura nebo rádce při cestě Asií.

 
 
    Pokec
odeslat
  • Další naroze
    niny a dal...
  • Tak se tady
    všichni mě...

Starší
 
 
ICQ
V tuto chvíli nejsem na internetu
160050929
 
Čtvrtý až šestý měsíc
Jak se nám dařilo v dalším čtvrtletí? Podívejte se.

 
23. 01. 2006 - Výlet do Čech


Tak jsem právě první den po čtrnácti dnech znovu v práci .

Prázdniny v Čechách uběhly jak voda.
Odlétali jsme z Dublinu v sedm večer 8. ledna a v deset už jsme byli v Praze. Naplánovaný autobus jsme bohužel nestihli, ale vyjeli jsme z Prahy jiným v 11 v noci. V Brně jsme pak byli o půl druhé ráno. O půl třetí jsem konečně zalehl do postele a hned v osm ráno pospíchal k zubaři.

Od zubaře jsem hned vyrazil do Olomouce, kde jsem se prakticky až do dalšího úterý učil na zkoušky. Obě nakonec dopadly dobře a já konečně dokončil poslední zkoušky ve studiu.

Během té doby jsme se sešli v hospodě v Olomouci a akce se fakt vydařila. Po zkouškách už času moc nebylo a v pátek ráno jsme znovu jeli do Prahy na letiště.
Byly to opravdu nabité dva týdny už podle toho kde jsem spal - dva dny doma, čtyři u Vaška, dvě na kolejích na Neředíně a dva u Zuzky.

Bohužel musím říct, že je opravdu vidět, že Čechy jsou jiné. Dřív jsem si toho nevšimnul, ale teď jsem opravdu viděl, že v Dublinu jsou lidi přívětivější a přátelštější. Obzvlášť ve srovnání s Prahou z toho Čechy vychází dost špatně. Je pravda, že jsme tou Prahou prosvištěli metrem a jeli na nádraží, ale i to mi docela stačilo. Navíc jsme z krásného teplíčka 6 stupňů nad nulou vletěli přímo do největších mrazů v -12, což byl taky docela šok.

Hned po příletu zpátky do Irska jsme si druhý den udělali výlet do Howthu (okrajová část Dublinu - poloostrov s útesy) a vyzkoušel jsem si svůj nový foťáček SONY DSC-S40 (chystám i článek o prvních dojmech). Během těch čtrnácti dnů se to v Irsku opravdu změnilo. Těžko tomu uvěřit, ale ráno nám už prozpěvovali do oken ptáčci a všechno se začíná zelenat. Však se podívejte na fotky. V polovině ledna nekvete v Čechách ani ň. 
08. 03. 2006 - Přicházející změny


Docela rychle se blíží období větších změn.

Začínáme si hledat nový byt někde na jižní straně města, kde by jsme to měli blíž do práce a já se začínám poohlížet po nové práci. Ne, že bych nemohl zůstat kde jsem (jak už jsem psal), ale rád bych zkusil něco jinýho.

Během dvou týdnů by se snad měli oba problémy vyřešit a já bych měl novou práci a bydleli bychom v novém bytě. Hledáme prakticky podobný byt, jako už máme, snad jen možná s vanou a o málo větším obývákem. Rád bych taky konečně měl doma internet, ale to není podmínka.

Od naší návštěvy doma se toho moc nezměnilo. Oba pracujeme, snažíme se mít vždycky aspoň neděli volnou pro sebe a někam se podívat. Skoro každou neděli taky něco vyfotím, takže se můžete podívat na nové fotky.

Docela dost velké změny tady zaznamenalo počasí. Po našem návratu se začalo trošku ochlazovat, což nakonec vyvrcholilo prvním sněhem (1.3.) a sněhovou nadílkou letošní zimu a jak i znalý Iři říkají, tak takovou vánici už dlouho neviděli (pokrývka vydržela pět minut). Po pár dnech se počasí začalo umoudřovat a v posledních dnech tady máme krásných 10 stupňů. Začíná konečně jaro. Tak jako tak se dá na počasí v Irsku víceméně spolehnout, že průměrná teplota je tady asi o 10 stupňů vyšší než v ČR (neplatí to samozřejmě, když je v Čechách -20, protože -10 tady ještě nikdo nepamatuje).
Stále dodělávám zápočty letošního semestru, ale vypadá to, že brzy konečně bude úplně po všem a já budu volneeeeeej.


Zuzka si v práci postupně začíná vést čím dál tím líp a oceňuje to i její šéfka, která jí svěřuje čím dál odpovědnější práci (i když s tím co dělala doma se to opravdu srovnat nedá). Chodí dvakrát
týdně do angličtiny a ještě spolu probíráme, takže si myslím, že dělá opravdu pokroky. Jednou týdně pak taky má školu stříhání, kde se zase přiučuje "irskému stylu".


Doufejme, že za dva týdny bude tohle všechno vyřešené a my tady v klidu prožijeme další půlrok.